Já, truchlivý bůh
Drama/Komedie
Země původu: Československo
Natočeno v roce: 1969
Délka: 82 min
Režie: Antonín Kachlík
Hrají: Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Hana Lelitová, Jiřina Jirásková, Zdeněk Kryzánek, Pavla Maršálková, Alena Procházková
Děj filmu či seriálu
Ve filmovém zpracování jedné z povídek Kunderových Směšných lásek nás pan Adolf (Miloš Kopecký) seznamuje s historií jedné své nevydařené lsti, kterou chtěl před léty ztrestat půvabnou studentku konzervatoře Janičku za to, že o něj samého nejevila zájem. Svého kamaráda, řeckého imigranta prostšího ducha, Apostolka (Pavel Landovský), přesvědčí, aby se vydával za úspěšného řeckého dirigenta, který nehovoří česky. Janička jako začínající zpěvačka je Apostolkem jako dirigentem okouzlena a Adolfův plán se zpočátku daří. Škodolibý úsměv na Adolfových rtech ale záhy ztrpkne. Adolf nechá „slavného dirigenta“ podle plánu navždy odjet a myslí si, že Janička se bude trápit. Ona je však svému dirigentovi nadosmrti oddána a navíc pyšná na to, že čeká jeho dítě. O skutečné identitě otce svého dítěte se Janička nikdy nedozví. Janička je ve své nevědomosti šťastná a ti, kdo se trápí, jsou Adolf s Apostolkem, neboť ten se také do Janičky zamiloval.
Miesta natáčania:
Celý film se natáčel v Brně, převážně v centru. Je zajímavé sledovat, jak se místa natáčení od roku 1969 změnila.
| 22.12.2015 | honajz vložil reálnou fotografii k místu natáčení Balkon Adolfova bytu z filmu Já, truchlivý bůh. |
| 8.7.2015 | dacan vložil reálnou fotografii k místu natáčení V hledišti z filmu Já, truchlivý bůh. |
Nejnavštěvovanější filmy:
Vyhledávání
Akce
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Jez z filmu Slunce, seno, erotika.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Hospoda U Javoru v Hošticích z filmu Slunce, seno a pár facek.
-
Steev nalezl lokaci místa natáčení Miluna drbe s Evíkem z filmu Slunce, seno a pár facek.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Miluna drbe s Evíkem z filmu Slunce, seno a pár facek.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Hospoda U Javoru v Hošticích z filmu Slunce, seno a pár facek.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vytváření ohradníku - přestávka na oběd z filmu Slunce, seno a pár facek.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před domem Rádlových z filmu Slunce, seno, jahody.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení V kostele z filmu Slunce, seno, jahody.
-
Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Drbny z filmu Slunce, seno, jahody.
Nejčerstvější informace
jircu
Hodnocení: 33456
Mé filmy a seriály (93)
Moje místa (1444)
Mé nálezy (1393)
Vyfotil jsem (1584)





